menusearch
bangedena.ir

ورود سامانه جدید بارشی از فردا به کهگیلویه و بویراحمد

جستجو
یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۱:۶:۳۲
۱۴۰۰/۱۱/۲۹ جمعه | ۲۲:۴۹:۴ ساعت
(0)
(0)
ورود سامانه جدید بارشی از فردا به کهگیلویه و بویراحمد
بارشها از اول اسفندماه در مناطق مختلف کهگیلویه و بویر احمد شروع می‌شود.
ورود سامانه جدید بارشی از فردا به کهگیلویه و بویراحمد
به گزارش پایگاه خبری بانگ دنا، آخرین پیش بینی‌ها نشان می‌دهد سامانه جدید بارشی از بعد از ظهر روز شنبه ۳۰ بهمن از سمت نوار غربی وارد کشور خواهد شد.
پیش بینی شده بارش‌های بسیار خوبی را در غرب، مناطقی از جنوب غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی به سمت دامنه‌های البرز پیش رو داشته باشیم.
بارش‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد از بامداد و صبح یک شنبه اسفند آغاز خواهند شدکه بیشترین حجم بارش از یک شنبه بعد از ظهر تا دوشنبه ظهر در استان پیش بینی شده است و بتدریج خارج خواهد شد.
حجم بارش‌ها در استان مناسب خواهند بود بنابر این آبگرفتگی معابر و احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها ریزش تگرگ و رگبار و رعد برق پیش بینی شده است.
اما استان‌های چهارمحال بختیاری شمال و شرق خوزستان لرستان ایلام کرمانشاه مناطقی از غرب اصفهان طبق الگو‌های فعلی بارش‌های خوبی پیش بینی شده و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلاب در این مناطق وجود دارد.
تا روز شنبه ۳۰ بهمن جو در استان کهگیلویه و بویراحمد آرام خواهد بود و شاهد دمای کمی گرمتر از نرمال خواهیم بود.
کشاورزانی که قصد کود پاشی به مزارع خود را دارند تا روز شنبه ۳۰ بهمن فرصت دارند این کار را انجام دهند.
در پی این بارش‌ها؛ اختلال در تردد، پدیده مه، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف در جاده‌های کوهستانی، احتمال سقوط بهمن، احتمال مسدود شدن راه‌های روستایی به سبب بارش برف، تاخیر و احتمال لغو پرواز و احتمال آب گرفتگی معابر شهری پیش بینی می‌شود
توصیه ها؛ پرهیز از سفر‌های غیر ضروری، تجهیز خودرو‌ها به لوازم زمستانی از جمله زنجیر چرخ، مه شکن و سوخت کافی، عدم جابجایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی برای عملیات برف روبی، لایروبی جوی‌ها، آبرا‌ها و مسیل‌ها و سایر اقدامات پیشگیرانه لازم بویژه در فعالیت‌های کشاورزی برای دوری از خسارت احتمالی.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
آخرین اخبار