پایگاه خبری بانگ دنا ( اخبار مهم روز )
menusearch
bangedena.ir

بازدید مشترک مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی و مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد از کشتارگاه های طیور یاسوج

جستجو
پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ | ۱۱:۴۶:۵۳
۱۴۰۲/۸/۲۸ یکشنبه | ۱۴:۴۴:۱۹ ساعت
(0)
(0)
بازدید مشترک مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی و مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد از کشتارگاه های طیور یاسوج
حجت الاسلام طاوسیان در معیت دکتر رجائی فر بصورت سرزده از فعالیت کشتارگاه های صنعتی دنامرغ و سپیدمرغ شهر یاسوج بازدید نمودند.
بازدید مشترک مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی و مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد از کشتارگاه های طیور یاسوج

به گزارش پایگاه خبری بانگ دنا;شب گذشته شنبه 27 آبان ماه 1402 حجت الاسلام ابراهیم طاوسیان، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی در معیت مدیرکل دامپزشکی و رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد بصورت سرزده از فعالیت دو کشتارگاه صنعتی طیور در شهر یاسوج بازدید نمودند.

حجت الاسلام طاوسیان ضمن بازدید از واحد های مختلف این دو کشتارگاه صنعتی و نشست با مدیران، ناظرین ذبح شرعی و مسئولین فنی ضمن تشکر از تلاشهای دست اندرکاران این کشتارگاه با اشاره به اهمیت کشتارگاه ها در تامین بهداشت و سلامت عمومی جامعه و امنیت غذایی گفت: کشتارگاه به عنوان محلی جهت تامین منبع غذایی اساسی برای انسانها، نقش مهمی را در سلامت اجتماع ایفا می‌کند.

وی تصریح کرد:  کشتارگاه حساس ترین بخش روند تولید بهداشتی گوشت رعایت بهداشت در مراحل کشتار دام و طیور است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی استان گفت : تهیه غذای حلال برای سفره مردم با توجه به تاکید مراجع تقلید و اهمیت غذای حلال در جامعه اسلامی، در نتیجه زحمات ناظرین و ذابحین ذبح شرعی در کشتارگاه های دام و طیور است که باید با نهایت دقت و  رعایت کامل قوانین ذبح اسلامی انجام گیرد.

دکتر سید مختار رجائی فر، مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد در حاشیه این بازدید با بیان اینکه دامپزشکی در خط مقدم مبارزه با بیماری‌های دام و طیور است اظهار کرد: کشتارگاه‌های طیور نقش مهمی در پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان دارند.

وی با تاکید بر ضدعفونی خودروهای ورودی و خروجی به کشتارگاه‌ها و نیز رعایت ضوابط بهداشتی قرنطینه‌ای گفت: نظارت‌ بهداشتی و قرنطینه‌ای توسط بازرسین دامپزشکی، مسئولین فنی و بهداشتی و ناظرین کشتارگاه‌های طیور  حائز اهمیت است.

مدیرکل دامپزشکی استان رعایت کامل ضوابط انتقال مرغ زنده از محل مرغداری تا کشتارگاه با گرفتن مجوز حمل بهداشتی توسط مرغدار و صدور آن برای خودروهای واجد شرایط را مهم دانست و افزود: رصد و تخلیه محموله‌ها در کشتارگاه و توزیع آن در بازار عرضه با نظارت مستقیم مسئول فنی کشتارگاه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی بیان کرد: حضور ناظران بهداشتی و شرعی دامپزشکی در کشتارگاه دام و طیور برای مردم اطمینان بخش است و این افراد باید با قاطعیت سعی در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و پیشگیرانه دامپزشکی به منظور تولید محصولاتی سالم برای مصرف کنندگان داشته باشند.

کشتارگاه های صنعتی دنامرغ و سپید مرغ یاسوج جمعاً با ظرفیت کشتار 8 هزار قطعه در ساعت دارای ناظرین شرعی و مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی نقش مهمی در تامین مرغ کشتار روز شهروندان یاسوج، سی سخت، مارگون و شهرها و روستاهای حومه سردسیری کهگیلویه وبویراحمد را بر عهده دارند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
فروشگاه فایل های آزمون استخدامی آموزش و پرورش (پیشتاز استخدام)
آخرین اخبار