menusearch
bangedena.ir

شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافت

۱۳۹۹/۵/۵ یکشنبه
(0)
(0)
شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافت
شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان خبر داد و گفت: در دومین روز از مردادماه؛ ۳ مورد فوتی جدید گزارش و آمار جان باختگان به ۴۳ نفر رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز يزدانپناه گفت: در حال حاضر ۱۹۰ بیمار مشکوک و يا قطعي به کرونا در بخش هاي بیمارستان های استان بستری بوده که از اين تعداد ٧٩ بيمار کرونايي قطعي هستند .

وی با اشاره به اینکه ۱۵ بیمار کرونايي نیز در بخش آی سی یو بيمارستانهاي استان تحت درمان هستند، عنوان کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۲۲۷۱ مورد گزارش شده است.

دکتر يزدانپناه اظهار داشت: امروز نیز جواب ۲۴۳ نمونه را از آزمایشگاه تشخیصی مولکولی یاسوج دریافت نمودیم که بيشترين موارد مثبت در بویراحمد، گچساران، باشت و کهگيلويه شناسایی شده اند.

وی اذعان داشت: استفاده همگانی از ماسک در این دوران یکی از اقدامات مهم پیشگیرانه ای است که می تواند شیوع برخی بیماری های تنفسی ویروسی از جمله کووید ۱۹ را محدود نماید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: استفاده از ماسک به تنهایی برای تامین سطح مناسبی از محافظت کافی نیست و سایر اقدامات نیز باید در کنار آن اتخاذ شود.

وی گفت: اميدواريم با افزايش رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي ،استفاده از ماسک ،رعايت فاصله گذاري فيزيکي، رعايت بهداشت فردي و عدم حضور در تجمعات شاهد قطع زنجیره انتقال کروناویروس باشیم و بتوانيم این مرحله سخت عبور کنيم .

دکتر یزدان پناه تصریح کرد: اگر شهروندان همکاری لازم را نداشته باشند، قطعا طی روزهای آینده، شرایط دشواری را تجربه خواهیم کرد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر