پایگاه خبری بانگ دنا ( اخبار مهم روز )
menusearch
bangedena.ir

بارش ۴ روزه باران و برف در ۲۲ استان/ هشدار هواشناسی به کشاورزان

جستجو
پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ | ۱۰:۱۴:۵
۱۴۰۲/۸/۲ سه شنبه | ۱۱:۲۵:۰ ساعت
(0)
(0)
بارش ۴ روزه باران و برف در ۲۲ استان/ هشدار هواشناسی به کشاورزان
سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور و بارش ۴ روزه باران، برف و رعدوبرق در ۲۲ استان در خصوص خسارت به کشاورزان هشدار صادر کرد.
 بارش ۴ روزه باران و برف در ۲۲ استان/ هشدار هواشناسی به کشاورزان
به گزارش پایگاه خبری بانگ دنا،داده‌های سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، برخی مناطق ایلام، لرستان، مرکزی، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات شرقی تهران و فردا در برخی مناطق لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، شمال فارس، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، ارتفاعات کرمان، هزمرگان، شمال سیستان و بلوچستان و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شد.
روز پنجشنبه در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان، شرق یزد، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، و جمعه در کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در برخی مناطق گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.
شدت بارش‌های چهارشنبه برای چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، پنجشنبه کرمان، هرمزگان و جنوب فارس و روز جمعه برای کرمان و سیستان و بلوچستان است و در این مناطق بارش تگرگ نیز پیش‌بینی شده است.
توصیف سامانه: فعالیت سامانه بارشی
زمان پایان: جمعه ۱۴۰۲/۰۸/۰۵
نوع مخاطره: رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، احتمال گردوخاک، در مناطق مستعد احتمال تگرگ و در ارتفاعات برف
منطقه اثر:
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۰۲: چهارمحال و بختیاری، خوزستان، لرستان، ایلام، جنوب مرکزی، شمال غرب و غرب اصفهان، آذربایجان غربی، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق و شمال هرمزگان.
چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۰۳: چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، خوزستان، ایلام، مرکزی، تهران، قم، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، لرستان، اصفهان، سمنان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و هرمزگان.
پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۰۴: کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، فارس، بوشهر، نوار شرقی خوزستان، هرمزگان، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی.
جمعه ۱۴۰۲/۰۸/۰۵: سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، یزد، نیمه شرقی فارس و خراسان جنوبی
اثر مخاطره: احتمال لغزندگی جاده‌ها، احتمال آب‌گرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، وزش باد شدید موقتی، احتمال خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی و احتمال شکستن درختان کهن‌سال و احتمال تاخیر در پرواز.
توصیه: عدم اسکان در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره.
هشدار هواشناسی به کشاورزان
زمان پایان: جمعه ۱۴۰۲/۰۸/۰۵
نوع مخاطره: رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، احتمال گردوخاک، در مناطق مستعد احتمال تگرگ و در ارتفاعات برف
منطقه اثر:
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۰۲: چهارمحال و بختیاری، خوزستان، لرستان، ایلام، جنوب مرکزی، شمال غرب و غرب اصفهان، آذربایجان غربی، جنوب سیستان و بلوچستان، شرق و شمال هرمزگان.
چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۰۳: چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، خوزستان، ایلام، مرکزی، تهران، قم، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، لرستان، اصفهان، سمنان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، هرمزگان.
پنج‌شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۰۴: کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، فارس، بوشهر، نوار شرقی خوزستان، هرمزگان، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی.
جمعه ۱۴۰۲/۰۸/۰۵: سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، یزد، نیمه شرقی فارس و خراسان جنوبی
اثر مخاطره: احتمال خسارت به محصولات باغی، زراعی، سازه‌های موقت و ماشین‌آلات کشاورزی
توصیه: تسریع در کشت محصولات پاییزه و انتقال نهاده‌های کشاورزی با اماکن مسقف، زهکشی و پاک‌سازی مسیر آب باغات و مزارع با توجه به وقوع بارش، عدم انجام آبیاری، محلول پاشی و سم پاشی با توجه به وقوع بارش، تسریع در انتقال محصولات برداشت شده به مکان‌های مسقف (چغندرقند، سیب زمینی، انگور، صیفی جات، مرکبات، خرما و ...)، کنترل دما و رطوبت انبار‌ها با توجه به افزایش رطوبت، جهت جلوگیری از خسارت بیماری‌های قارچی، بسته نگهداشتن دریچه‌های گلخانه‌ها در هنگام کاهش دما و بارش، جلوگیری از نفوذ روان‌آب به داخل سالن‌های پرورشی، تنظیم دریچه‌های ورودی و خروجی آب استخر‌ها با توجه به رخداد بارندگی و خودداری دامداران و عشایر از عبور در ارتفاعات، توقف در حاشیه رودخانه‏‌ها و مسیل‏‌ها با توجه به وقوع بارش.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
فروشگاه فایل های آزمون استخدامی آموزش و پرورش (پیشتاز استخدام)
آخرین اخبار