پایگاه خبری بانگ دنا ( اخبار مهم روز )
menusearch
bangedena.ir

صعود دانشگاه یاسوج در رتبه‌بندی ۲۰۲۲ دانشگاه‌های کشور‌

جستجو
پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ | ۱۰:۲۰:۴۳
۱۴۰۲/۸/۲۱ یکشنبه | ۱۰:۶:۲۸ ساعت
(0)
(0)
صعود دانشگاه یاسوج در رتبه‌بندی ۲۰۲۲ دانشگاه‌های کشور‌
رئیس دانشگاه یاسوج از صعود ۱۷ پله‌ای این دانشگاه در رتبه‌بندی ۲۰۲۲ دانشگاه‌های کشور‌های گروه D ۸خبر داد.
صعود دانشگاه یاسوج در رتبه‌بندی ۲۰۲۲ دانشگاه‌های کشور‌

به گزارش پایگاه خبری بانگ دنا;بهادر کرمی گفت: طبق گزارش موسسه استنادی پایش علم و فناوری جهان اسلام، در جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور‌های گروه D ۸ که توسط گروه رتبه‌بندی مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) منتشر شده است، دانشگاه یاسوج موفق به صعود ۱۷ پله‌ای نسبت به رتبه‌بندی ۲۰۲۱ شد.

رئیس دانشگاه یاسوج افزود: به منظور رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور‌های گروه D ۸، اطلاعات پژوهشی ۱۶۲۲ سازمان از کشور‌های عضو این گروه شامل جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، اندونزی، مالزی، مصر، بنگلادش، نیجریه و پاکستان در پایگاه اطلاعاتی InCites در فاصله سال‌های ۲۰۲۰-۲۰۱۸ مورد بررسی قرار گرفته و دانشگاه‌هایی که بیش از ۱۵۰ مدرک را در این بازه زمانی منتشر کرده بودند (شامل ۴۹۶ دانشگاه)، جامعه هدف رتبه‌بندی را تشکیل دادند.

وی ادامه داد: مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) در این رتبه‌بندی، مهم‌ترین مأموریت دانشگاه‌ها که عبارتند از پژوهش، نوآوری، آموزش و فعالیت‌های بین‌المللی را مدنظر قرار داده است.

گفتنی است که در این گزارش، کشور‌های ترکیه (۱۶۶ دانشگاه)، جمهوری اسلامی ایران (۸۰ دانشگاه)، پاکستان (۶۰ دانشگاه) و اندونزی (۶۰ دانشگاه) بیش‌ترین تعداد دانشگاه‌های حاضر در رتبه‌بندی را دارا هستند.

در فهرست دانشگاه‌های ایرانی در رتبه بندی آسیایی QS) ۲۰۲۴)، دانشگاه صنعتی شریف رتبه اول و دانشگاه تهران در جایگاه دوم و دانشگاه یاسوج در جایگاه ۲۳ قرار دارد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
فروشگاه فایل های آزمون استخدامی آموزش و پرورش (پیشتاز استخدام)
آخرین اخبار