پایگاه خبری بانگ دنا ( اخبار مهم روز )
menusearch
bangedena.ir

کشف ۱۳۲ هزار قرص روانگردان در استان/مراکز ترک اعتیاد غیرمجاز تعطیل شوند

جستجو
پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ | ۶:۴۹:۲۸
۱۴۰۲/۹/۷ سه شنبه | ۲۰:۱۵:۰ ساعت
(0)
(0)
کشف ۱۳۲ هزار قرص روانگردان در استان/مراکز ترک اعتیاد غیرمجاز تعطیل شوند
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مبارزه جدی با پدیده خانمان سوز مواد مخدر نیازمند عزم و اراده همگانی است.
کشف ۱۳۲ هزار قرص روانگردان در استان/مراکز ترک اعتیاد غیرمجاز تعطیل شوند

به گزارش پایگاه خبری بانگ دنا ؛ سید جواد هاشمی مهر روز سه شنبه در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر از نقش نیروی انتظامی در مبارزه با مواد مخدر و سوداگران مرگ قدردانی کرد و گفت: مبارزه با پدیده شوم و خانمان سوز مواد مخدر یک کار فردی و گروهی نیست بلکه همگانی است و نیازمند مشارکت همه دستگاه ها است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری افزود: همه خانواده ها در معرض آسیب هستند لذا طرح های پیشگیرانه از جمله آگاه سازی مردم از دانش آموزان گرفته تا سایر آحاد جامعه می‌تواند موثر باشد.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در آگاه سازی مردم گفت: خوشبختانه رسانه های استان در مبارزه با آسیب های اجتماعی خصوصا مواد مخدر همراه هستند و از هیچ تلاشی برای آگاه سازی خانواده ها دریغ ندارند.

هاشمی مهر با اشاره به حادثه تلخ کمپ لنگرود ضمن تسلیت به خانواده های جانباختگان این حادثه گفت: استانداردسازی و ایمن‌سازی مراکز و کمپ های ترک اعتیاد با جدیت دنبال شود تا حادثه تلخی که در استان گیلان رخ داد را در کهگیلویه و بویراحمد شاهد نباشیم.

وی بیان کرد: مراکز ترک اعتیادی هم در سطح استان به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند و هیچ مجوزی ندارند که تعطیل شوند و مراکزی که دارای مجوز هستند نسبت به استانداردسازی و ایمن سازی اقدام کنند در غیر اینصورت پلمب شوند.

هاشمی مهر در ادامه با بیان اینکه فرمانداران در زمینه مبارزه با مواد مخدر بیشتر پای کار باشند و جلسات بیشتری تشکیل دهند، گفت: عملکرد برخی فرمانداران در این خصوص راضی کننده نیست و می‌طلبد با مسئولیت بیشتری پای کار باشند.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان هم گفت از ابتدای سال جاری تاکنون سه تن و ۴۴۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و در همین راستا ۹۱۳ نفر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

حمیدرضا اکبری از انهدام شش باند توزیع مواد مخدر در استان خبر داد و افزود: ۲۰۹ دستگاه خودرو حامل مواد مخدر به همراه هشت قبضه سلاح از قاچاقچیان توقیف شد.

اکبری به پاکسازی مناطق آلوده اشاره و عنوان کرد: ۱۳۲ هزار و ۱۰۵ عدد قرص رونگردان نیز کشف شد.

 

خبرنگار: یاسر رجایی مهر

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
فروشگاه فایل های آزمون استخدامی آموزش و پرورش (پیشتاز استخدام)
آخرین اخبار