پایگاه خبری بانگ دنا ( اخبار مهم روز )
menusearch
bangedena.ir

کشف سه دستگاه استخراج رمز ارز غیر مجاز در شهر یاسوج

جستجو
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ | ۲:۱:۲۸
۱۴۰۳/۱/۲۸ سه شنبه | ۱۶:۳۸:۱۳ ساعت
(0)
(0)
کشف سه دستگاه استخراج رمز ارز غیر مجاز در شهر یاسوج
با مشارکت ماموران شرکت توزیع برق، دادستان و پلیس امنیت کهگیلویه و بویراحمد سه دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز در یاسوج کشف شد.
کشف سه دستگاه استخراج رمز ارز غیر مجاز در شهر یاسوج

به گزارش پایگاه خبری بانگ دنا ؛مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: این تعداد دستگاه در بازدید‌های دوره‌ای گروه‌های جمع آوری انشعاب‌های غیرمجاز شهرستان بویراحمد از یک اشتراک کشاورزی شناسایی و به همراه بیش از ۴۰۰ متر شبکه غیر مجاز جمع آوری و تحویل مراجع قانونی شد.

محمد مرادی افزود: با توجه به سهم بالای مصرف برق دستگاه‌های ماینر، کشف مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز و برخورد قانونی با آنان از برنامه‌های مهم این شرکت است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دستگاه‌های ماینر، علاوه بر مصرف زیاد برق، باعث فشار بیشتر به شبکه، ایجاد نوسان و در نهایت، خسارت به لوازم برقی مشترکان می‌شود.

وی با بیان اینکه همراهی و ارائه گزارش‌های مردمی نقش مهمی در شناسایی و کشف مراکز غیرمجاز رمز ارز دارد گفت: شهروندان می‌توانند اطلاعات خود درباره استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمز ارز را در سامانه "سمات" شرکت توانیر ثبت یا تماس با دفتر حراست شرکت توزیع برق استان به شماره ۳۱۱۸۸۱۱۰ و یا سامانه هوشمند مرکز اتفاقات برق «۱۲۱» اطلاع رسانی کنند.

مرادی از پیش بینی پاداش به معرفی کنندگان مراکز غیرمجاز رمز ارز خبر داد و بیان کرد: عاملان کشف و معرفی این مراکز طبق دستورالعمل شرکت توانیر تا سقف ۲۰ میلیون تومان پاداش دریافت خواهند کرد.

هر دستگاه ماینر معادل یک دستگاه کولر گازی ۲۴ هزار برق مصرف می‌کند که این امر فشار بسیار زیادی را به شبکه تحمیل و زمینه آسیب جدی به تجهیزات شبکه و لوازم برقی شهروندان را فراهم خواهد کرد.

خبرنگار: یاسر رجایی مهر

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
فروشگاه فایل های آزمون استخدامی آموزش و پرورش (پیشتاز استخدام)
آخرین اخبار