پایگاه خبری بانگ دنا ( اخبار مهم روز )
menusearch
bangedena.ir

شرکت بیش از ۱۵ هزار داوطلب کنکور در مرحله دوم

جستجو
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ | ۲۰:۲۷:۳۳
۱۴۰۳/۴/۱۸ دوشنبه | ۱۶:۳۴:۳۷ ساعت
(0)
(0)
شرکت بیش از ۱۵ هزار داوطلب کنکور در مرحله دوم
رئیس دانشگاه یاسوج گفت: در دومین مرحله از برگزاری کنکور، ۱۵ هزار و ۶۸۰ داوطلب از استان کهگیلویه و بویراحمد شرکت می‌کنند.
شرکت بیش از ۱۵ هزار داوطلب کنکور در مرحله دوم

به گزارش پایگاه خبری بانگ دنا ؛ بهادر کرمی افزود: از این تعداد پنج هزار و ۹۶۹ داوطلب مرد و ۹ هزار و ۷۱۱ داوطلب زن هستند.

وی ادامه داد: ۶۲ درصد از داوطلبان این دوره از کنکور را زنان و مابقی آنها را مردان تشکیل می‌دهند.

رئیس دانشگاه یاسوج با بیان اینکه کنکور در روز‌های ۲۱ و ۲۲ تیرماه در حوزه‌های امتحانی مشخص شده برگزار می‌شود، گفت: آزمون کنکور علوم انسانی و ریاضی در روز پنج شنبه و علوم‌تجربی نیز در صبح روز جمعه برگزار می‌شود.

وی افزود: تعداد داوطلبان ریاضی ۷۶۷ نفرهستند که از این تعداد ۲۰۹ نفر زن و ۵۵۸ نفرآن‌ها را مردان تشکیل می‌دهند که ۵ درصد تعداد کنکوری‌های امسال هستند.

کرمی با بیان اینکه تعداد داوطلبان کنکور علوم انسانی چهار هزار و ۴۸۰ نفر هستند، گفت: ۲۹ درصد داوطلبان کنکور امسال را این گروه تشکیل می‌دهند.

وی افزود: ۳۲۷ نفر نیز در گروه هنر و ۵۲۳ نفر در گروه زبان با هم رقابت می‌کنند که به ترتیب دو و سه درصد از داوطلبان را تشکیل می‌دهند.

کرمی ادامه داد: ۹ هزار و ۵۸۳ داوطلب نیز گروه علوم تجربی را تشکیل می‌دهند که از این تعداد ۶ هزار و ۴۶ نفر ازآن‌ها را زنان و سه هزار و ۵۳۷ نفر را نیز مردان تشکیل می‌دهند که ۶۱ درصد داوطلبان کنکور را تشکیل می‌دهند.

خبرنگار: یاسر رجایی مهر

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
فروشگاه فایل های آزمون استخدامی آموزش و پرورش (پیشتاز استخدام)
آخرین اخبار