پایگاه خبری بانگ دنا ( اخبار مهم روز )
menusearch
bangedena.ir

هوشمندسازی کنترل ترافیک در جاده های کشور

جستجو
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ | ۲۰:۳۱:۵۱
۱۴۰۳/۴/۲۰ چهارشنبه | ۸:۵۲:۶ ساعت
(0)
(0)
هوشمندسازی کنترل ترافیک در جاده های کشور
معاون عملیات راهور کشور در یاسوج گفت: پلیس راهبر فراجا در حال هوشمندسازی کنترل ترافیک در جاده های کشور با استفاده از سامانه های جدید است.
هوشمندسازی کنترل ترافیک در جاده های کشور

به گزارش پایگاه خبری بانگ دنا ؛ جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور سرهنگ ناصر قلی نیا معاون عملیات راهور کشور و مدیران استانی برگزار شد.

معاون عملیات راهور کشور در این جلسه گفت: پلیس راهبر فراجا در حال هوشمندسازی کنترل ترافیک با استفاده از نسل جدید سامانه‌های هوشمند تخلف جاده‌ای در محور‌های مواصلاتی کشور است.

سرهنگ ناصر قلی‌نیا افزود: به دلیل توسعه راه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در ۴۰ سال اخیر، ایمنی ۱۰۰ درصدی هنوز محقق نشده است.

وی ادامه داد: نقاط مستعد تصادف با توجه به داده‌های ترافیکی احصاء شده است، همکاران راهداری الزام ویژه‌ای برای رفع نقاط حادثه خیز دارند و اولویت دهی به نقاط پر تصادف در برنامه پلیس راه و راهداری قرار دارد.

معاون عملیات راهور کشور گفت: با افزایش تردد وسیله‌های نقلیه، ابزار‌های دستی و آنالوگ مثل گذشته کاربرد ندارند و نمی‌تواند ترافیک را مدیریت و کنترل کنند.

وی افزود: پلیس راهبر فراجا در حال هوشمندسازی کنترل ترافیک با استفاده از نسل سامانه‌های هوشمند تخلف جاده‌ای در سطح محور‌های مواصلاتی کشور است.

قلی نیا بیان کرد: سامانه‌های کنترل ناوگان بر روی همه ناوگان حمل و نقل مسافربری نصب شده است، و ۱۰۰ سامانه کنترل ناوگان بار کشور در محور‌های مهم کشور نصب شده است.

معاون عملیات راهور کشور اضافه کرد: اعمال جریمه با دستگاه‌ها و ابراز‌های هوشمند انجام می‌شود، اینها به ما کمک می‌کند که بدانیم کدام نقطه پرتخلف و کدام نقطه پرترافیک است تا بتوانیم با برنامه‌ریزی مناسب معضلات موجود را رفع کنیم.

رئیس کانون حمل و نقل جاده‌ای کشور هم گفت: نصب جداکننده ها بخصوص در جاده پاتاوه دهدشت و سپیدار ادامه پیدا کند.

اردشیری با اشاره به اینکه قرار بود طرح روشنایی تونل‌های منطقه دمچنار در جاده پاتاوه-دهدشت تا دهه فجر اجرا شود افزود: این مهم محقق نشده و باید موضوع بررسی شود.

رئیس اورژانس استان هم گفت: از مجموع حوادث ترافیکی کمتر از یک درصد تلفات در حین انتقال داریم که نشانگر زحمات کارکنان است.

نکویی نژاد بیان کرد: در ۵۴ پایگاه اورژانس استان دستگاه دی سی شوک، ساکشن و دیگر دستگاه‌هایی که در بیمارستان‌ها هم وجود دارد، ولی زیرساخت‌هایی مثل کنترل خونریزی داخلی یا باز کردن قفسه سینه را نداریم.

وی افزود: گلایه‌ای دارم، چندین بار با معاونت عمرانی و راهداری مکاتبه کردم که یک پایگاه اورژانس در پلیس راه قدیم شیراز ایجاد شود و زمان رسیدن بر بالین بیمار را بتوانیم کاهش دهیم، توقع داریم مسئولان بخاطر سلامت مردم به مکاتبات پاسخ دهند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم با اشاره به آمار تصادفات در سال ۱۴۰۳ که رشد منفی داشته است گفت: این مهم به دلیل تلاش‌های پلیس راه و سایر ادارات خدمات‌رسان بوده است.

روستا افزود: در حالی که نوروز ۱۴۰۲، ۱۸ فوتی در جاده‌های استان رخ داده، در نوروز ۱۴۰۳، ۸ فوتی ناشی از تصادفات جاده‌ای ثبت شده است.

روستا با بیان اینکه تصادفات جرحی در سال ۱۴۰۲، ۱۲۴ مورد و در سال ۱۴۰۳، ۱۴۰ مورد بوده ادامه داد: تعداد تصادف های خسارتی در نوروز ۱۴۰۲، ۶۱۶ مورد و تعداد تصادفات خسارتی در نوروز ۱۴۰۳، ۴۶۴ مورد بوده که آمار کاهشی است.

وی گفت: آمار مجروحان در نوروز پارسال، ۲۸۱ مورد و در نوروز امسال ۲۳۵ مورد بوده است.

خبرنگار: یاسر رجایی مهر

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
فروشگاه فایل های آزمون استخدامی آموزش و پرورش (پیشتاز استخدام)
آخرین اخبار